Banaz Rally Cross

Banaz Rally Cross

15.05.2021 15:00
Sonra erdi

Katılımcılar

Kayıtlı29
Onaylanan29
Slot30

Format

Takım
Tipi
1v1
FormatGrup sistemi
Ödül
Havuzu
1500 TL
Oyun
Hesabı
DIRT RALLY 2.0

Tarih ve Saat

Kayıt başlangıcı04.05.2021 12:00
Kayıt bitişi14.05.2021 23:00
Başlangıç15.05.2021 15:00
Bitiş15.05.2021 18:00

Açıklama

Ödül Havuzu:

1. Yarışmacı: 800 TL
2. Yarışmacı: 500 TL
3. Yarışmacı: 200 TL

Oyuncular ile, Competing Area yetkilileri arasındaki iletişim turnuva öncesinde https://discord.gg/HZB3e834AR adresinden kurulabilir. Turnuva esnasında ise, turnuva sayfasındaki ''lobi'’ sekmesinden yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

Puanlama: 

1. Sıra: 8 Puan

2. Sıra: 6 Puan

3. Sıra: 4 Puan


Lobi Ayarları:

Session Visibility: Private

Race End Timer: 60 Seconds

Assists: Not Allowed

Platform: PC

Turnuvaya katılan herkes tüm kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bütün katılımcılar kuralların tamamını okumak zorundadır. Competing Area yetkilileri turnuva kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Ödüller 30 iş günü içerisinde kazanan katılımcılara gönderilecektir.

Kurallar

1. Genel

Turnuvaya katılan herkes tüm kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Bütün katılımcılar kuralların tamamını okumak zorundadır. Competing Area yetkilileri turnuva kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar.

1.1. Genel Kurallar

1.1.1. Oyun

Dirt Rally 2.0 oyunu en güncel sürümünde oynanır.

1.1.2. Teknik Problemler, Buglar ya da kullanılması yasak yazılımlar

Oyuncuların oyun dosyalarının içerisinde oyunun durumunu etkileyecek ya da herhangi eşit olmayan bir avantaj sağlayacak bir değişiklik yapması yasaktır. Bu tarz bir değişiklik farkedildiğinde takım direkt olarak turnuvalardan diskalifiye edilir. Oyun içerisinde avantaj sağlayacak bugların kullanımı kesinlikle yasaktır.

1.1.3. Kişisel Yayın

Eğer turnuva esnasında kişisel yayın yapmak isterseniz, yayına 10 dakika(600 saniye) gecikme koyulması gerekmektedir. Aksi bir durumla karşılaşıldığında bahsi geçen oyuncu bir defaya mahsus uyarılır, bu davranışta ısrarcı olurlarsa takım turnuvadan diskalifiye edilir.

1.1.4. Yaş Sınırlaması

Competing Area Dirt Rally 2.0 turnuvasına katılan tüm katılımcılar 12 yaşından büyük olduğunu kabul eder. 12 yaşından küçük bir katılımcı tespit edildiğinde diskalifiye edilebilir.

1.1.5. Hesap Uygunluğu

Katılımcılar kendilerine ait olan Dirt Rally 2.0 hesaplarının steam kullanıcı adlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak zorundadırlar. Oyuncu kayıt ettirdiği hesap dışında bir hesapla oynayamaz. Oynaması durumunda doğrudan diskalifiye edilir.

1.1.6. Kullanım Koşulları

Turnuvaya katılan her katılımcı Dirt Rally 2.0 kullanım koşullarını kabul etmiş sayılır.

2. İletişim

Oyuncular ile, Competing Area yetkilileri arasındaki iletişim turnuva öncesinde https://discord.gg/HZB3e834AR adresinden kurulabilir. Turnuva esnasında ise, turnuva sayfasındaki ''lobi'’ sekmesinden yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz.

3. Turnuva Formatı

Turnuva ‘’Rally Cross’’ modunda 5 oyuncudan oluşan 6 farklı lobi ile başlar. İlk turda gruplarda ilk 2 sırada bulunan takımlar bir üst tura yükselmeye hak kazanır. İkinci turda ise 6 oyuncudan oluşan 2 grup oluşturulur ve bu gruplardan ilk iki sıradaki takımlar final grubuna yükselir, final grubu 6 katılımcının yarıştığı son grup olur. Her tur tek yarış üzerinden yapılacaktır. Turnuvanın birinci aşaması 4 tur, yarı final ve final aşaması ise 6 tur üzerinden yapılacaktır.

3.4. Lobi Ayarları

Session Visibility: Private

Race End Timer: 60 Seconds

Assists: Not Allowed

3.5. Maç Saatleri

Maçlar 15 Mayıs Cumartesi günü oynanacaktır.

1. Tur(6 Grup):

  • 1. Grup: 17:00
  • 2. Grup: 17:30
  • 3. Grup: 18:00
  • 4. Grup: 18:30
  • 5. Grup: 19:00
  • 6. Grup: 19:30

2. Tur(2 Grup):

  • 1. Grup: 20:00
  • 2. Grup: 20:45

3. Tur(1 Grup): 21:45

3.6. Maçın Başlaması

Maç lobileri maç için belirtilen saatten yarım saat önce Competing Area yetkilileri tarafından oluşturulur. Oyuncular maça ancak 10 dakika süre ile gecikebilir, aksi halde lobiye alınmazlar ve maç başlatılır. Bunun haricinde sadece Competing Area yetkilileri maç saatini erteleme hakkına sahiptir.

4. Ödüller

4.1. Ödül Havuzu

     1. 1.500 TL

4.2. Ödül Gönderimi

Ödüller 30 iş günü içerisinde kazanan katılımcılara gönderilecektir.

5. Teknik Problemler

Oyuncular oyun kaynaklı olmayan teknik problemlerden kendileri sorumludurlar. Bir lobinin tekrar kurulmasının tek koşulu, lobinin %30 ve fazlasının oyuna bağlantı sorunu yaşamasıyla gerçekleşir.

5.1. 3. Parti Program veya Yazılım Kullanımı

Oyuncuların haksız bir avantaj elde edebilecek veya sağlayacak herhangi bir cihaz veya program kullanmaları yasaktır. Oyuncuların bu yönde başka yöntemlere başvurmaları ya da faaliyette bulunmaları yasaktır. Bu tarz durumlar tespit edildiğinde takım direkt olarak diskalifiye edilir.

6. Cezalandırmalar ve İtirazlar

Yarışma boyunca katılımcılar oyun içerisindeki yaptıkları hareketler sonucu bazı cezalar alabilirler. Bu cezalar, Competing Area yetkilileri tarafından belirlenir ve gerektiğinde uygulanır.

6.1. İtirazlar

Yarışma boyunca katılımcılar tur sonlandıktan sonra 5 dakika içerisinde itiraz edebilirler. 5 dakikayı geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır, bu itirazlar 2. Bölümde yer alan discord sunucusundan, mail üzerinden ya da site içerisinde turnuva sayfasında bulunan ‘’lobi’’ sekmesinden yapılabilir. Katılımcı itirazlarını gerçekleştirirken, görsel kanıt sunmak zorundadır.

6.2. Ceza Türleri:

Bu cezalar yarışın gidişatını dengede tutmak ve oyuncuların yarışlardaki haklarını savunarak adaletli bir sistem yaratmak adına oluşturulmuştur. Bu ceza türlerinin karşılıkları bir sonraki maddede listelenmiştir.

1. Uyarı: Competing Area yetkilileri oyun içerisindeki davranışlardan kaynaklı yarışın gidişatında bir problem tespit ettiğinde ilgili oyuncuyu uyarma hakkına sahiptir.

2. Süre Cezası: Araba resetleri ya da dönüşlerde diğer yarışmacıları pistin dışına itmek gibi sebeplerden katılımcılara süre cezası uygulanabilir.

3. Toplam kazanılan süreye ek cezalar: Yarışmanın aşamaları sonlandıktan sonra ya da aşama esnasında Competing Area yetkilileri herhangi yarışı ihlal edecek bir durumda süre cezasını kullanma hakkını gizli tutar.

6.3. Ceza Karşılıkları

1. Sürücüler birbirlerini pistin dışına itmeye zorlayamaz bu durum tespit edildiğinde 10 saniye yarış sonucunda bu davranışa sebep olan katılımcıya eklenir.

2. Herhangi bir yarışmacının herhangi bir zamanda bir sürücünün yanında arabasının önemli bir kısmına dahil olması durumunda, o yarışmacının diğerine yer bırakması gerekecektir. Bir yarışmacı yanında arabasının ‘’önemli bir kısmına’’ sahip olan bir yarışmacıya yer bırakmazsa, Competing Area yetkilileri tarafından bir defa uyarılır. Sonrasında bu durum her tekrarlandığında, 2 saniye yarış sonucuna süre cezası olarak eklenir.

3. Bir yarışmacı, fren bölgesinden önce rakibinin yanında kendi arabasının önemli bir kısmı olmayan bir araçla temas kurarsa bu temastan o araç olumsuz etkilenirse 10 saniyelik süre cezası yarışın sonucunda normal bitirilen zamana eklenir.

4. Yarışmacılar, bulundukları konumları korumak için aşırı derecede hareket yapmamalıdır. Bir sürücü yarış çizgisinden çıkabilir ve bir kez geri dönebilir. Ancak, bu durum birden fazla tekrarlandığında 3 saniye süre cezası uygulanır. ‘’Bir kere yer değiştirilebilir’’

7. Davranış Kuralları

Oyuncular, turnuva boyunca her zaman aşağıdaki davranış kurallarına uymalıdır. Oyuncular turnuvaya katılarak davranış kurallarını profesyonel ve olumlu davranmayı kabul eder.

7.1. Küfür ve Nefret Söylemi

Oyuncuların turnuva boyunca müstehcen, küfürlü, kaba, aşağılayıcı, tehdit edici, küfürlü, karalayıcı, iftira niteliğinde, veya başka türlü saldırgan bir dil kullanması kesinlikle yasaktır. Oyuncuların turnuva boyunca nefret söylemi ya da ayrımcı davranışlarda bulunmaları yasaktır. Bu tarz durumlarda ilgili takım direkt olarak diskalifiye edilir.

7.2. Ayrımcılık ve Aşağılama

Oyuncuların turnuva boyunca ırk, etkin köken, ulusal köken, sosyal köken, cinsiyet, dil, din, siyasi görüş, mali durum vb.. temelinde aşağılayıcı, ayrımcı sözler veya eylemler yoluyla bir ülkenin özel kişinin veya bir grup insanın haysiyetini veya bütünlüğünü bozacak herhangi bir davranışta bulunması yasaktır. İlgili durum tespit edildiğinde takım direkt olarak diskalifiye edilir.


Lobi

Sona erdi.